Zázvor byl v minulosti (a je jím dodnes) doménou Asie – především Číny, Japonska a Indie. Zázvor je zde považován jako velice důležité koření a jeho důležitost je pro místní lidi porovnatelná například se solí. Můžete se zde setkat s různými zázvorovými specialitami a jednou z nich je nakládaný zázvor, o kterém se teď dozvíte nějaké zajímavosti
Nakládaný zázvor patří mezi tradiční, ty nejlepší, nejoblíbenější a nejpoužívanější přílohy k japonskému suši. Nakládaný zázvor můžete sehnat ve speciálních obchodech, nebo ve větších obchodech, které mají regály s exotickým zbožím, nebo si ho můžete připravit doma. Jestli kupujete zázvor v obchodech, tak se vyplatí koupit dražší, japonský, protože výrobce používá vícero druhů octa a nepřekvapí Vás zbytečnou sladkostí nebo ostrostí. Má intenzivní ostrou chuť a je mírně sladko kyselý.
Náš tip: přečtěte si zajímavé informace na téma: levandule lékařská.
Nakládaný zázvor prohřeje celý organismus a má jemně povzbudivé účinky. Disponuje mnoha zdraví prospěšnými látkami, pročišťuje organizmus a podporuje chuť k jídlu. Dejte si také pozor, abyste se nepředávkovali zázvorem. Na jazyku totiž chutná jemně, ale v útrobách silně prohřívá.
Pokud si chcete zázvor připravit doma, budete potřebovat: dva velké kořeny zázvoru, jeden šálek rýžového octa, 5-7 polévkových lžic cukru a jednu čajovou lžičku soli. Po přípravě výše uvedených věcí oloupejte kořeny zázvoru, nakrájejte ho na středně velké kousky a posolte je. Tři minuty nechte zázvor v misce a pak ho dejte do nádoby. Poté smíchejte rýžový ocet a cukr na pánvi a přiveďte k varu. Tuto horkou směs rýžového octa a cukru nalijte na zázvor, nechte vychladnout, zakryjte víkem a dejte to do ledničky. Nakládaný zázvor vydrží v chladu několik týdnů a před podáváním je nutné ho nakrájet na tenké plátky. Nyní si můžete dát k vašemu suši výborný nakládaný zázvor!