Zázvor v těhotenství

V posledních letech se stal zázvor v těhotenství poměrně oblíbenou bylinou, která pomáhá při různým bolestem a nevolnostem, které jsou způsobeny těhotenstvím, zvracením a pocitu zvracení v prvním trimestru, nechutenstvím. Je dobrým nástrojem i proti chřipce a nachlazení, má protizánětlivé a antioxidační účinky. Jeho další léčivé účinky, jako je třeba vhodnost proti rakovině, nebudeme uvažovat.

Vhodnost užívání zázvoru proti nevolnosti v těhotenství je obklopena mnoha otazníky, které však nesmí být přehlídnuty už jenom kvůli tomu, jak je těhotenství pro člověka podstatné. Mezi nejdůležitější zásady při užívání zázvoru v těhotenství patří dodržování přiměřených denních dávek. Rozhodně se do užívání zázvoru nepouštějte na vlastní pěst a nejlepší možností je se poradit se svým gynekologem (gynekoložkou), nebo lékařem (lékařkou). Pojďme si tuto problematiku trochu přiblížit.

Zázvor v těhotenství se nejčastěji a nejsnadněji konzumuje jako kandovaný zázvor, který koupíte v různých obchodech či e-shopech a konzumuje se navíc s čajem, nebo zázvorový čaj.  Větší dávky zázvoru mohou způsobit mutaci plodu nebo dokonce i potrat (v nejhorších případech).

Pokud kupujete zázvor v obchodech, tak je dobré si přečíst příbalový leták nebo se zeptat v lékárně. Rozhodně doporučuji se poradit s Vaším lékařem (popřípadě gynekologem) o konzumaci zázvoru a nenechávat nic náhodě a rozhodně se do užívání zázvoru v těhotenství nepouštět na vlastní pěst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.